נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
Search

למה כדאי לפנות אל חוקר פרטי

טביעות אצבע

איש מאתנו לא דמיין שיום אחד הוא ירצה, יצטרך או יעדיף לפנות אל משרד חקירות פרטי. עם זאת, כולנו ידועים שיש בחיינו גם תקופות שבהן חוסר הוודאות גדול מידי ולעיתים לא יהיה כל מנוס. מרגישים שמישהו בוגד בכם? מועל באמון שלכם או חותר תחתיכם? חוקר פרטי הוא הכתובת ובמאמר שלפניכם תמצאו מידע שימושי בנושא.

 

מה עושה בפועל החוקר הפרטי?

כדי שנוכל לענות על השאלה למה כדאי לפנות אל חוקר פרטי, צריך להבין מה הוא עושה. בפועל אנחנו רואים שלכל אחד מאותם 1,500 חוקרים פרטיים שעובדים בישראל יש התמחות קצת שונה, ממש כפי שקורה בתחומים מקצועיים אחרים. לכן ניתן למצוא חוקר פרטי שיוכל לבצע חקירות בתחומים שונים ומגוונים כמו: בגידות, גירושין, ירושה, גניבות, חובות כספיים, קניין רוחני ועוד. מטרתו של החוקר הפרטי היא לשפוך אור על מה שהלקוח מבקש, לחתור אל האמת ולחשוף אותה, והוא יעשה זאת על ידי מספר כלים שונים שעומדים לרשותו.

 

מי יכול להיות חוקר פרטי בישראל?

חשוב לדעת שבתחום החקירות הפרטיות החוקים בארץ מאוד ברורים וקובעים מספר תנאים שונים, והם:

  1. אדם שמלאו לו לפחות 23 שנים.
  2. אדם שהתמחה לפחות 3 שנים בעבודה במשרד חקירות מורשה.
  3. אדם שקיבל רישיון של חוקר פרטי מטעם המדינה.

 

לכן, אם החוקר הפרטי שאליו פניתם לא יוכל להציג בפניכם את העובדה שהוא עומד בכל התנאים האלה, הוא לא אדם שתרצו לקבל ממנו שירות.

 

האם לחוקר פרטי מותר לעשות הכול?

זו עוד שאלה שתמיד חוזרת על עצמה, אך התשובה היא חד משמעית לא. כלומר, העובדה שלאזרח במדינה שלנו יש רישיון של חוקר פרטי לא מאפשרת לו לעבור על החוק כדי להשיג את הראיות שהוא מחפש. משמעות הדברים היא שאם אותו חוקר פרטי השיג את הראיות שלו תוך כדי פגיעה בפרטיות, הרי שאלה הן ראיות פסולות. פגיעה בפרטיות יכולה לבוא לידי ביטוי בכמה דרכים, כמו לדוגמא: הטרדה של עדים, האזנת סתר, ציתות לשיחה ועוד.

 

איך כדאי לבחור חוקר פרטי?

זה לא משנה למה הגעתם למסקנה שאתם רוצים לפנות אל חוקר פרטי. מה שבטוח זה שבין אם מדובר על עניין אישי ובין אם מדובר על עניין עסקי, חשוב להפקיד את תיק החקירה רק בידי מי שאתם יכולים לסמוך עליו. אחת הטעויות שאנשים עושים לעיתים בבחירת החוקר הפרטי, היא לבחור אדם שיותר מידי קרוב אליהם ומכיר אותם אישית. זו טעות חמורה כי כך גם אתם וגם החוקר תהיו מעורבים מידי, מה שישפיע בצורה ישירה על החקירה כולה. כמו כן, כאשר אתם מחפשים לכם חוקר פרטי בקשו לראות תיקים אחרים שהוא עבד עליהם וכך תוכלו להתרשם מהמקצועיות שלו מהאישיות שלו כאדם וכחוקר.

איש חקירות

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא בעלי מקצוע