נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

איך להוריד כתם יין מביגוד יקר

כוס משקה

כולנו מכירים את המחזה הלא נעים הזה: אנחנו מתארגנים יפה לקראת אירוע, לובשים את מיטב הבגדים, מתאפרים, מתבשמים ונועלים את הנעליים הכי יפות שיש לנו בארון.

אנחנו מגיעים לאירוע, לוקחים לנו כוס יין טוב, לוגמים שלוק והופ – האחיין שלנו רץ אלינו לחיבוק גדול.

אמנם אי אפשר לכעוס על אחיינים ואת החיבוק האוהב את יקבלו, אבל הכתם שנשאר לכם על הבגדים מבאס ביותר ועלול להביא את הערב לסיומו מהר יותר ממה שחשבתם.

אולם אל דאגה – יש בהחלט כמה דרכים להתמודדות עם איך להוריד כתם יין מביגוד יקר, וכדי שלא תצטרכו לחתוך באמצע האירוע, ריכזנו לכם את כל המידע החשוב כאן.

אז בואו נראה איך מחזירים את הבגד שלכם למה שהוא היה לפני אותו חיבוק.

 

לפזר מלח על הכתם – לא סתם המצאה

בוודאי שמעתם בעבר את הטיפ של פיזור מלח על ביגוד יקר וחשבתם לעצמכם "זו בטח סתם עוד שטות". אז זהו, שממש לא. פיזור מלח על כתם יין והשארה שלו על המקום במשך לפחות שעה תגרום למלח לספוח את הנוזלים הספוגים בבגד ולהחזיר את הבגד שלכם למצבו הקודם. בין אם מדובר על ביגוד יקר שקניתם בחנות כמו דיפלומט חליפות לגבר ובין אם מדובר על ביגוד יקר אחר – הטיפ הזה עובד מעולה.

 

איך להוריד כתם יין מביגוד יקר

סודה לשתייה היא פתרון לא רק לבישול של גרגירי חומוס או הענקת מרקם אוורירי לקציצות, היא יעילה בהחלט גם להורדת כתם יין מביגוד יקר. פזרו את האבקה בצורה שתסתיר לחלוטין את הכתם ותנו לקסם לקרות לפחות במשך שעה. אם אתם רוצים לקחת את העניין צעד אחד קדימה – ערבוב של אבקת סודה לשתייה עם מלח יכולים לתת כאן עבודה יעילה יותר פי כמה.

 

טריקים איטיים יותר אך בהחלט יעילים לא פחות

כנראה שתעדיפו כדי להוריד כתם יין מביגוד יקר להשתמש בטריקים כמה שיותר מהירים ומידיים, אך יש גם כמה טריקים ששווה להכיר גם אם הם איטיים יותר. כך, לדוגמה, ספיגה של כתם יין בשלולית של חלב יכולה בהחלט לעשות את העבודה. תצטרכו כאן לכסות את הכתם כולו ולהשאיר את הבגד בהשרייה למשך לפחות יום אחד, ולאחר מכן כמובן לכבס. הכתם ייספג בחלב ויעלם לחלוטין.

גם חומץ בשילוב עם סבון כלים ומים חמים הם רעיון מעולה, ותצטרכו כאן לערבב סבון כלים וחומץ בכמות שווה עם מים חמים ולאחר מכן לשפוך ישירות על הכתם. בעזרת מגבת הספיגו את התמיסה בתוך הכתם ותנו לזמן לעבור. לאחר כמה שעות כבר תוכלו להבחין בהבדל.

 

הכל טוב ויפה, אבל נסו להישמר

אז נכון שיש לא מעט דרכים להוריד כתם יין מביגוד יקר, אבל עדיף מראש לנסות להימנע מהמצב הזה כמה שיותר. השתדלו לשתות יותר יין לבן ולהיזהר מחיבוקים בלתי צפויים.

 

טיפות של יין

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא לייף סטייל