נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

תחפושות פורים לילדים: הדרך להפוך כל ילד לגיבור העל האהוב עליו

מנהגים לילדים

 פורים הוא החג האהוב על הילדים ויש להם סיבה טובה לכך! מדובר באחד החגים הכי שמחים בעיקר כי הקטנטנים יכולים להתחפש לכל מה שהיו רוצים להיות. הדמויות שהילדים הכי אוהבים הן גיבורי העל האייקונים והזכורים ביותר כמו ספיידרמן, באטמן, הענק הירוק ועוד רבים. אז איך הופכים כל ילד לגיבור העל האהובה עליו?

 

למה הילד שלי רוצה להתחפש דווקא לגיבור על מסוים?

תחפושות מבטאות לרוב הלך רוח חברתי או את הצרכים והרצונות של ילדינו. לכן, לא פלא שבין התחפושות הנפוצות ביותר נמנות תחפושות של גיבורי על, שמשמשות ככביטוי של הערצה לאותן הדמויות. אם הילד מעוניין להתחפש לגיבור על כזה או אחר, שאלו אותו למה – כך גם הוא יוכל לגבש יותר טוב את הרצונות שלו וגם אתם תוכלו להיחשף לרגשות ולרצונות שלו. ואגב, גם אם אתם עצמכם לא משוגעים על גיבור העל שהוא בחר – כדאי מאוד לזרום עם הילד ולא לנסות לשנות את דעתו.

תחפושות לפורים

לקנות תחפושת או להכין בבית?

השאלה האם לרכוש תחפושת מראש או להכין תחפושת מאפס בבית, תלויה הן ברצון של הילד והן  במידת הזמינות שלכם ליצור תחפושת במו ידכם. במידה והילד מעוניין בתחפושת של גיבור על מסוים, והחלטתם להכין את התחפושת בבית, הקפידו לשתף אותו בתהליך. שיתוף הילד בתהליך זה חלק מאוד חשוב בהכנת התחפושת. במידה והילד אינו מעוניין שתכינו לו את התחפושת אלא תרכשו לו אחת מוכנה מראש, בכל הקשור אל תחפושות לילדים H&M היא כתובת נהדרת.  אתם רק צריכים למצוא את תחפושת גיבור העל שילדכם מעוניין בה, לרכוש, ובזאת סיימתם.

 

מה עושים אם הילד לא רוצה להתחפש?

יש ילדים שחוששים ומסתייגים מהרעש וההמולה שמגיעים יחד חג פורים. אצל ילדים קטנים בגילאי גן, שרק עכשיו מבינים אט אט את הזהות שלהם ושל חבריהם, האקט של להתחפש עשוי לעורר בהם פחד מהבלתי מוכר. כהורים, עליכם להבין ולקבל את הפחד שלהם שנובע מהחשש מהחלפת זהות ומשינוי סביבתי.  זכרו כי פורים הוא חג עבור הילדים ולא עבורנו.

אין צורך ללחוץ על הילד להתחפש, אבל אפשר בהחלט להעלות מולו את הרעיון שיתחפש לגיבור העל האהוב עליו – לרוב זה יעבוד! במידה והילד יסרב להתחפש, גם אחרי שרכשתם עבורו תחפושת, אל תלחצו עליו. רק הזכירו לו שהאפשרות להתחפש קיימת. הציעו לו גם לקחת את התחפושת בתיק. במידה ויראה את חבריו בגן מחופשים, יש מצב שגם הוא ירצה להתחפש פתאום.

אם הילד סובל מאי ויסות חושי, התחפושות הרגילות עשויות להפריע לו. כאשר מדובר על ילדים שמאוד רגישים למגע, רצוי לבחור עבורם תחפושת נעימה ונוחה, שלא יתקשו להסתובב עימה כל היום, וכמובן לא לשכוח להסיר את התווית מתחת לבגד.

פורים

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא כללי
החלפת משאבות
החלפת משאבות טבולות

מקומות שבהם יש צורך במתקני סניטציה שנמצאים מתחת לקו הגובה של הרחוב, הם מקרה מסובך יחסית של אינסטלציה. זאת

קוסם ילדים
איך לבחור קוסם ילדים?

מופעי קסמים הם צורת בידור עתיקה ופופולרית מאוד. מופעים של טריקים וזריזות ידיים נעשו לאורך כל ההיסטוריה האנושית, והספר