נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

טיפים לתכנון ובחירת גופי תאורה לבית

Bru-nO / Pixabay

אני מאמינה שהבית שלנו הוא מראה למי שאנחנו, לאופי שלנו וגם לתקופה שאנחנו עוברים בחיים. זה מתבטא בעיצוב הבית, צבע הקירות ואפילו בבלגאן או הסדר ששורר בבית. על כל אלו מנצחת התאורה של הבית.

תאורה נכונה יכולה לגרום לחלל הביתי להראות מואר ומזמין יותר או ליצור אווירה רומנטית ונעימה. בשביל שתוכלו ליצור את האפקט ההרמוני המתאים לביתכם אתם צריכים לבחור גופי תאורה  שיתאימו לחלל הבית.

תכנון

מאוד חשוב לתכנן מראש. כמה מראש? זה כבר תלוי בכם, באפשרויות שיש לכם ובסטטוס של הבית שלכם. אם קניתם בית חדש מקבלן, מאוד משתלם ומומלץ לבדוק אפשרות לשנות או להוסיף נקודות מאור. אם מדובר בשיפוץ גדול, מומלץ לתכנן את התאורה בצורה אופטימלית כבר בתחילת השיפוץ.

אך אל דאגה, אם אתם רוצים לשדרג את ביתכם בלי לשבור קירות, שינוי גופי התאורה יכול להוביל בדיוק לתוצאה שאתם מחפשים, בצורה זולה ומהירה יחסית.

מגוון

כיום ישנו מקוון עצום של אפשרויות בכל הנוגע לגופי התאורה שקיימים. ישנן קולקציות שלמות שמתחדשות מדי עונה. בתוך כך אתם יכולים למצוא גופי תאורה תלויים, גופי תאורה צמודים לתקרה וגם גופים עומדים או צמודים לקיר.

המגוון הרחב משתרע על גבי חנויות רבות, שבחלקן תוכלו למצוא דברים דומים מאוד ובחלקן תוכלו למצוא פירטי בוטיק ייחודיים. ההמלצה האישית שלי היא להתחיל משיטוט ארוך ומשמעותי בקטלוגים הדיגיטליים. למרבית החנויות והמעצבים ישנם אתרי אינטרנט המכילים את מרבית הדגמים העדכניים לעונה הנוכחית. בצורה זו, תוכלו להתמקד פחות או יותר בסגנונות והגוונים השונים שמתאימים לחללים בביתכם. זה יחסוך לכם זמן בבחירה בחנויות וגם יקטין את הסיכוי שתבחרו משהו באימפולסיביות ללא תכנון מוקדם.

טיפים לבחירת גופי תאורה

פונקציונליות

כשבוחרים גופי תאורה ישנה נטייה לבחור בגוף שמתאים מבחינה עיצובית אך לשכוח את הצורך הראשוני והמקורי של אותו הגוף, להעיר את החלל. במצבים כאלה רואים לא פעם חלל גדול של סלון, עם שנדליר יפה ומעוצב בטוב טעם, אך שמשאיר חלקים ניכרים של החדר באפלה. או מנורה חזקה וממוקדת שמופנת לעבר קיר ריק או לעבר הטלוויזיה.

לכל חדר צריך להתאים קודם כל את הפונקציונליות שלו, הסלון הוא חדר האירוח שלנו ולכן נרצה שהוא יהיה מואר. לעומת זאת, בחדר העבודה נרצה אור ממוקד לכיוון שולחן העבודה.

שילובים

לדעתי העצה הכי טובה וחשובה בכל הנגוע לבחירת גופי התאורה לבית היא לא לשכוח שתמיד אפשר לשלב. השילובים הטובים ביותר הם בין גופי תאורה המחוברים לתקרה וגופים עומדים. בצורה הזו ניתן להעיר אזורים אפלים בקלות. ומנגד גם ניתן ליצור אווירה שונה בקלות רבה. אם נרצה אווירה רומנטית נדליק את גוף התאורה העומד ואם נרצה לארח נדליק גם את הגוף הראשי.

בצורה כזו של תכנון מוקדם, בחירה חכמה ושילובים שונים, ניתן לשדרג את מראה הבית בקלות ומהירות. ולהפוך כל חלל פשוט לשיחת היום.

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא לבית ולגינה
מצלמה
כמה עולה מקרן לגינה

מעוניינים לשדרג את חוויית הישיבה בגינה הפרטית? בואו לברר כמה עולה מקרן לגינה פרטית בבית, אילו חבילות הקרנה נחשבות

תינוק
חדר שינה להורים טריים

כל החיים חיכיתם לרגע הזה, כבר כמעט 9 חודשים עברו מאז שהמחשבה החלה להפוך למציאות וממש מעבר לפינה, מיד

תכולת מחסן
סוגי מחסנים והשימושים שלהם

מחסנים לגינה קיימים בגדלים שונים, עיצובים מגוונים ומיוצרים ממגוון חומרים שונים. התוצאה היא רמות שונות ואיכויות שונות של מחסנים

צמחייה מלאכותית
5 סוגים של צמחיה מלאכותית

צמחים בחלל הבית או בחדר העבודה שלכם, מוסיפים הרבה מעבר לצבע מרענן. כיום ניתן להימנע מצמחים טבעיים שמביאים עימם